​Europa League, 16-imi: Victorii pentru Manchester United, Tottenham, AS Roma, Olympiacos, Dinamo Zagreb și Young Boys Berna

Formațiile ​Manchester United, Tottenham Hotspur, AS Roma, Olympiacos și Dinamo Zagreb au obținut, joi, victorii în prima manșă a 16-imilor Europa League. Young Boys Berna și Bayer Leverkusen au disputat cel mai spectaculos meci al serii: elvețienii s-au impus cu 4-3, după ce la pauză au condus cu 3-0 și au fost egalați.

• Rezultatele înregistrate în partidele care au început de la ora 19:55:

Steaua Roşie Belgrad vs AC Milan 2-2

Au marcat: Kanga ’52 (penalti), Pavkov ‘90 3 / Pankov ’42 (autogol), Hernandez ’61 (penalti)

În minutul 77, de la gazde a fost eliminat Rodic.

Ciprian Tătăruşanu a fost rezervă la AC Milan.

Sporting Braga vs AS Roma 0-2

Au marcat: Dzeko ‘5, Mayoral ‘86

În minutul 54, de la Braga a fost eliminat Esgaio.

În minutul 60, un gol al oaspeţilor a fost anulat pentru ofsaid, după consultarea VAR.

Meciul a fost arbitrat de Istvan Kovacs

Slavia Praga vs Leicester City 0-0

La gazde, Nicolae Stanciu a jucat până în minutul 73.

Olympiacos vs PSV Eindhoven 4-2

Au marcat: Bouchalakis ‘9, M’Vila ’37, El-Arabi ‘45 2, Masouras ’83 / Zahavi ’14, ‘40

Real Sociedad vs Manchester United 0-4

Au marcat: Fernandes ’27, ’58, Rashford ’65, James ‘90

Wolfsberg vs Tottenham Hotspur 1-4

Au marcat: Liendl ’55 (penalti) / Son ’13, Bale ’28, Moura ’34, Vinicius ‘88

Young Boys Berna vs Bayer Leverkusen 4-3

Au marcat: Fassnacht ‘3, Siebatcheu ’19, ’89, Elia ’44, / Schick ’49, ’52, Diaby ‘68

FC Krasnodar vs Dinamo Zagreb 2-3

Au marcat: Berg ’28, Claesson ’69 / Petkovic ’15, ’54,

» sursa: hotnews.ro